Dlaczego filtr do wody musi być zanurzony
Dlaczego filtr do wody musi być zanurzony?
22 października, 2020
3x-classic-standard
Co, ile wymienia się filtr do wody?
22 października, 2020
Pokaż wszystkie

Gdzie zutylizować filtr do wody?

Pierwszy krok ku większej świadomości już wykonałeś- używasz dzbanka lub butelki Dafi zamiast kupować dziesiątki plastikowych butelek z wodą miesięcznie. Drugim krokiem świadczącym o tym, że dbasz odpowiedzialnie za naszą planetę będzie odpowiednia utylizacja filtra. Odpowiedzialne składowanie i przetwarzanie odpadów może uchronić nas przed całkowitą katastrofą ekologiczną i utonięciu w całym morzu plastiku- tak niebezpiecznym dla życia na naszej planecie. Bierzmy odpowiedzialność za swoje działania, pokazujmy dobry przykład na co dzień i segregujmy odpady tak, jak powinno się to robić.

Z czego składa się filtr Dafi i gdzie go wyrzucić?

Filtr do dzbanków jak i butelek filtrujących składają się w zasadzie z tego samego- wkładem filtrującym jest w nich żywica jonowymienna zmiękczająca wodę oraz węgiel aktywny. Złoża filtrujące umieszczone są w niewielkim plastikowym zbiorniczku, a wszystko zapakowane jest przed pierwszym użyciem w ochronną folię. Żywotność takiego filtra to standardowo 4 tygodnie (30 dni), po upływie których należy wymienić filtr na nowy. I tu właśnie rodzi się pytanie- gdzie wyrzucamy zużyty filtr?

Jeśli mieszkasz w miastach takich jak Warszawa, Bydgoszcz, Kielce, Lublin, Katowice, Szczecin masz zdecydowanie ułatwione zadanie. Na stronie internetowej marki Dafi znajdziesz adresy, po którymi ustawione są specjalne kontenery Dafi na zużyte filtry. Marka dba o prawidłowy recycling swoich produktów, wypełniając odpowiedzialnie swoją misję. Wyrzucone tam zużyte filtry trafią po specjalnej obróbce na nowo do obiegu- tak właśnie działa recycling, nie będzie trzeba produkować części nowych filtrów, skoro można wykorzystać te, które są już w obiegu. Jeśli zaś mieszkamy w mieście, gdzie nie ma jeszcze kontenera Dafi (marka chce, by znajdowały się one w każdym mieście i miasteczku), zużyty filtr możemy wyrzucić na dwa sposoby- rozciąć go i wkład filtra, czyli węgiel oraz żywicę wysypać do odpadów biodegradowalnych (są to złoża naturalne, pochodzące z natury), a osłonkę filtra oraz folię wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne. Pojemnik na tworzywa sztuczne ma kolor żółty i wrzuca się do niego wszelkie opakowania wykonane z plastiku, w tym butelki, nakrętki, opakowania wielomateriałowe, plastikowe torby, aluminiowe puszki, kapsle, zakrętki od słoików, folię aluminiową, etc.

Dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna?

Mamy do życia jedynie jedną planetę, nikłe są szanse na to, iż za naszego życia przeniesiemy się na jakąś inną- tak więc każdy z nas jest odpowiedzialny za to, by o tą planetę dbać. Segregacja śmieci powinna być naszym nawykiem, nie powinniśmy się czuć do niej przymuszeni, a powinniśmy czuć, iż jest to działanie konieczne. Tylko odpowiednia segregacja pozwala na recycling niektórych materiałów- jeśli wrzucilibyśmy wszystko do jednego worka, najpewniej nic z niego nie zostałoby ponownie wykorzystane. Dzięki pozyskiwaniu surowców wtórnych zmniejsza się zużycie zasobów naturalnych, co niewątpliwie przynosi korzyść środowisku. Selektywna zbiórka odpadów jest także tańsza, a więc przemawia za nią także aspekt ekonomiczny.